AnaSayfa / Airfel Arıza Kodları / Airfel Kombi Arıza Kodları

Airfel Kombi Arıza Kodları

Airfel Kombi Arıza Kodları

Yazımızda Airfel Kombi E1 – E2 – E3 – E4 – E6 – E7 – LP – HL – AF – Hb – Fr – FP Premix Kombi C20 – C28 – C40 – C78 – C50 – C1 05 – C1 11 – C1 10 – C1 33 – C1 17 – C1 18 – C1 29 – C1 30 – C1 56 Arıza ve Hata kodu açıklamalarını ve çözümlerini bulabilirsiniz.

Airfel Kombi E1 Hata Kodu

Alev arızası

Airfel E1 Kodu: Ateşleme hatasi Kombiye gaz gelmediğinde veya herhangi bir nedenden dolayi yanmanin olmadiği durumda anakart bu hatayi verir. LCD ekranda anahtar işareti görününce resete basildiğinda resimdeki hata kodu görünecektir.

Ariza sebepleri ve çözümleri

Yetkili servise başvurunuz. (0216) 376 4 376 / 0532 056 43 76

Airfel Kombi E2 Hata Kodu

Airfel E2 Kodu : Aşırı ısınma Limit termostat devrede aşırı ısınma hatası

Kalorifer gidiş suyunun 100°C olduğu veya aştiği durumlarda limit termostat emniyet açisindan devreye girerek kombiyi kapatir ve bu arizayi verir. LCD ekranda anahtar işareti görününce resete basildiğinda resimdeki hata kodu görünecektir.

Ariza sebepleri ve çözümleri

Aşiri isinma arizasi durumunda kombi reset yapilir ve tekrar çaliştirilmasi sağlanır.
• Bu ariza sik sik meydana geliyorsa mutlaka yetkili servise başvurunuz.

Airfel Kombi E3 Hata Kodu

Airfel E3 Kodu Yanmış gaz çıkışı arızası – Fan ya da Prosestat arızası

Kombinin baca sisteminde veya prosestat elemaninda bir sorun oluştuğunda güvenliği sağlamak amaci ile anakart bu arizayi verir. LCD ekranda anahtar işareti görününce resete basildiğinda resimdeki hata kodu görünecektir.

Ariza sebepleri ve çözümleri:
Kombi baca sisteminde problem olabilir mutlaka yetkili servise başvurunuz.

Airfel Kombi E4 Hata Kodu

Airfel E4 Kodu : Isıtma devresi su basıncı yetersizdir – Düşük Su Basıncı Hatası

Kalorifer tesisatindaki suyun basinci min. 0,5 barin altina düşmüş ise anakart bu arizayi verir. LCD ekranda anahtar işareti görününce resete basildiğinda resimdeki hata kodu görünecektir. Manometre basincini kontrol ediniz. Eğer su basinci düşük ise (1 barin altinda) kombiyi kapatarak su doldurma vanasini açarak kombinin manometre su basinci 1,5 bara gelene kadar su doldurunuz. Su doldurma işlemi bittikten sonra su doldurma vanasini mutlaka kapatiniz. MANOME TRE 1.5 bar su basinci olmalidir

(0216) 376 4 376 / 0532 056 43 76

Airfel Kombi E6 Hata Kodu

Airfel E6 Kodu : Su devresini kullanın NTC sensörü arızası – Kombi NTC arızası

Kalorifer gidiş borusu üzerinde bulunan NTC sensorunun ariza yapmasi veya kisa devre oluşmasi sonucu anakart bu arizayi verir. LCD ekranda anahtar işareti görününce resete basildiğinda resimdeki hata kodu görünecektir.

Ariza sebepleri ve çözümleri:

Yetkili servise başvurunuz

Airfel Kombi E7 Hata Kodu

Airfel E7 Kodu : Isıtma suyu devresi NTC sensörü arızası – Kullanım suyu NTC hatası

Kullanim suyu çıkış borusu üzerinde bulunan NTC sensorunun ariza yapmasi veya kisa devre oluşmasi sonucu anakart bu arizayi verir. LCD ekranda anahtar işareti görününce resete basildiğinda resimdeki hata kodu görünecektir.

Ariza sebepleri ve çözümleri

Yetkili servise başvurunuz

NOT: Lütfen diğer ariza kodlari için yetkili servisi arayiniz Hata 3 kez tekrarlaniyorsa reset işlemine devam etmeden yetkili servise başvurunuz.(0216) 376 4 376 / 0532 056 43 76

Airfel Digifel Kombi Arıza Kodları

Yazımızda Airfel Digifel Kombi LP – HL – AF – Hb – Fr – FP arıza ve hata kodu anlamlarını ve açılımlarını bulabilirsiniz…

Airfel Digifel kombi arıza kodlarıoldukça basit anlaşılır şekildedir. Örneğin: Airfel Digifelcihazınız LP kodu veriyor ise su basıncı düşüktür anlamı taşımaktadır.

Airfel Digifel Kombi LP Hata Kodu

Airfel Kombi LP Hatası : Düşük su basıncı hatası Ekranda böyle bir hata kodu belirdiği zaman kombinin suyu az demektir. Yani bu durumda cihaza su basmanız gerekmektedir. Su basıncı 1 barın altındadır ve bu değeri 1,5 bara çıkarmanız gerekmektedir. İşlemi doldurma musluğu ile yapabilirsiniz. Digifel Duo kombinin sağ altındaki mavi doldurma musluğunu sola çevirerek açmalı ve sol alt kısımda bulunan bar göstergesi 1,5 olana kadar kombiye su basmalısınız. Basıncı yükselttikten sonra doldurma musluğunu sağa çevirip kapatmayı unutmayın. Sorun çözümlenecektir. Düzelme olmazsa eğer kalorifer düğmesinin solundaki “R” harfindeki kırmızı butona 3 saniye kadar basılı tutarak resetleme işlemi yapabilirsiniz.

Airfel Digifel Kombi HL Hata Kodu

Airfel Kombi HL Hatası : Aşırı ısınma hatası Kalorifer gidiş suyunun 100°C üzerinde olduğunu belirtir. Bu durumda limit termostat cihazı emniyete alır ve aşırı sıcaklıktan korur. Cihaz bu sebeple arızaya geçer. Bu durumda cihazın susuz çalışmadığından emin olmalısınız. Yani bar değeri düşük ise su basmalısınız. Birkaç kez de resetleme işlemi yapabilirsiniz. Sorunun düzelmediği durumlarda Airfel Servisi yardımı almalısınız. Cihazınızda; pompa sıkışıklığı, kalorifer filtresinde tıkanma, ana eşanjörde kireçlenme, üç yollu vanada konum değiştirme gibi durumlar söz konusu olabilir. Net tespit için mutlaka uzmanı tarafından yerinde görülmesi gerekir.

Airfel Digifel Kombi AF Hata Kodu

Airfel Kombi AF Hatası : Prosestat arızası (Hava akışı)

Baca sisteminde ya da prosestatta sorun olduğu zaman güvenlik amacı ile elektronik kart bu hata kodunu ekranda belirtir. Bu gibi durumlarda genel olarak hava akış sorunu da yaşanıyor diyebiliriz. Prosestatın yanı sıra; anakart ya da fan arızası da olabilir, baca yerinden çıkmış olabilir. Net tespitin yapılması ve soruna müdahale edilmesi açısından uzman yardımı almalısınız. (0216) 376 4 376 / 0532 056 43 76

Airfel Digifel Kombi Hb Hata Kodu

Airfel Kombi LP Hatası :Kalorifer ntc hatası (Sensör)

Kalorifer gidiş borusu üstünde yer alan kalorifer ntc sinde sorun olması ya da kablolarda kısa devre-kopma gibi durumlar söz konusu olduğunda bu hata kodu ekranda belirmektedir. Teknik açıdan net tespit ve çözüm adına sorunun yerinde görülmesi gerekir. Bu nedenle de uzman yardımı alın.


Airfel Digifel Kombi DB Hata Kodu

Airfel Kombi DB Hatası : Kullanım suyu ntc hatası (Sensör)

Kullanım suyu çıkış borusu üstünde yer alan sıcak su ntc sinde sorun olması ya da kablolarda kısa devre-kopma olması gibi durumlarda bu sorun ekranda belirir. Bu durumun birden çok sebebi olabileceğinden kullanıcı olarak cihaza müdahale etmeden servis yardımı almalısınız.
O1 Kodu: Gaz valfi modülasyon bobini hatası

Gaz valfi bobinlerine yeteri kadar voltaj ve akım gelmediğinde ekranda bu hata kodu yer alır. Cihaz bu durumda çalışmayacak yani ateşleme yapmayacaktır. Bu gibi arıza durumlarında yapılması gereken şey servis yardımı almaktır. Net parça tespiti ve çözümü için işi uzmanına bırakmanız gerekmektedir.

Airfel Digifel Kombi Fr Kodu

Airfel Kombi Fr Hatası : Donma

Kalorifer sensörünün 1°C sıcaklığı algıladığı zaman ana eşanjörde donma tespit eder. Bu durumda elektronik kart ekranda bu hata kodunu gösterir. Bu durumda Digifel Duo model kombideki su boşaltılmalıdır. Sonrasında cihaz şalterinden kapatılmalıdır. Gaz vanası kapatılarak ana eşanjördeki ısı 5°C olana kadar beklenilmelidir. Bu işlemleri konusunda uzman teknisyen yapabilir. Uygulama sonrasında parçalarda sorun var ise tespit edilir ve ona göre gereken müdahale yapılır.

Airfel Digifel Kombi FP Kodu

Airfel Kombi FP Hatası :Fabrika ayarları bozuk.

Yetkili servise başvurunuz.

(0216) 376 4 376 / 0532 056 43 76

Digifel Premix Kombi Arıza Kodları

Sayfamızda Digifel Premix Kombi C20 – C28 – C40 – C78 – C50 – C1 05 – C1 11 – C1 10 – C1 33 – C1 17 – C1 18 – C1 29 – C1 30 – C1 56 arıza ve hata kodu açıklamalarını sırası ile okuyabilirsiniz. Digifel Premix Kombi kombi arıza kodları kullanıcıya bilgi amacı ile paylaşılmış olup sadece C78 arıza kodunda cihaza su eklemesi yapıp hatanın kalkmasını sağlayabilirsiniz .

Digifel Premix Kombi C20 arıza kodu: Kalorifer gidiş NTC si arızalı.

kalorifer tesisatı gidiş suyu sensöründe (NTC) arıza mevcut. Tesisat gidiş suyu borusunun üstün de bulunan sensor arıza yapmış veya kısa devre oluşmuş olabilir. Bu sebeple de böyle bir arıza ile karşılaşıyor olabilirsiniz. Servis çağırmanız gerekir. (0216) 376 4 376 / 0532 056 43 76

Digifel Premix Kombi C28 arıza kodu: Atık gaz hattında sorun var

baca gazı sensorun de arıza olduğunu belirten hata kodudur. Baca gazının sıcaklığını kontrol eden bu sensor eğer arızalanırsa cihaz böyle bir arıza kodu verir. Sensörün değişimi için Yetkili Digifel Premix Kombi servismiz ile iletişime geçiniz.

Digifel Premix Kombi C40 arıza kodu: Kalorifer dönüş NTC si arızalı.

kalorifer dönüş suyu sensör de sorun var. Kalorifer dönüş suyu borusunun üzerinde yer alan sensor arıza yapmış. Değişimi gerekebilir. Konuyla ilgili servisi aramanız gerekmektedir. Resetleme işlemi bu arızada işe yaramayabilir. Servis çağırmanız gerekir.

Digifel Premix Kombi C78 arıza kodu: Cihazda su eksilmiş su takviyesi yapın hata kalkmazsa servisimizi arayabilirsiniz.

su basıncını okumaya yarayan su basınç sensör de arıza olduğu belirten koddur. Servis çağırmanız gerekmektedir. (0216) 376 4 376 / 0532 056 43 76

Digifel Premix Kombi C50 arıza kodu: Sıcak su sensör arızası

plakalı eşanjör ün üst kısmında bulunan sensör de arıza meydana gelmiş. Bu durumda sıcak su almanız zorlaşabilir. Digifel Premix Kombi kombi servisi arayın.

Digifel Premix Kombi C1 05 arıza kodu: hava atma programının devrede olduğunu bildiren koddur. Bu arıza kodu belirdikten sonra ekranda anahtar işareti belirlenir. Belirli bir süre sonra kombi normal çalışmasına devam eder.

Digifel Premix Kombi C1 11 arıza kodu: maksimum sıcaklık seviyesinin aşıldığını belirten koddur. Sensörler üstünden okunan ısı değeri maksimumu aşmışsa ekranda bu arıza kodu belirir. Reset atın ve bir süre bekleyin. Eğer düzelmez ise veya bu hata ile sık sık karşılaşıyorsanız servis çağırınız. (0216) 376 4 376 / 0532 056 43 76

Digifel Premix Kombi C1 10 arıza kodu: kalorifer gidiş suyu maksimum ısı seviyesini aştığı zaman bu durumda limit termostat (aşırı ısı termostatı) kombiyi korumak amaçlı devreye girer ve cihaz çalışma dışı kalır. Daha sonrasında kombi bu arızayı verir. Reste atınız ve biraz bekleyiniz. Kombi devreye girer ve çalışmaya devam eder. Şayet anormal çalışma sergiler ise servis çağırınız. (0216) 376 4 376 / 0532 056 43 76

Digifel Premix Kombi C1 33 arıza kodu: kombide ateşleme arızası olduğunu bildiren hata kodudur. Cihazın gaz vanalarını kontrol ediniz. Açık olmayabilir. Eğer açık ise kombiye reste atınız. Düzelmiyor ise kombinin gaz valfi, iyonizasyonu veya elektronik kartı arızalı olabilir. Servis çağırıp kontrol ettiniz.

Digifel Premix Kombi C1 17 arıza kodu: kombinin içerisinde ki mevcut suyun 2,5 barı aştığını belirten koddur. Eğer kombi bu şekilde çalışırsa parçalara zarar verebilir. Peteklerin hava alma müşöründen cihazın basıncı 1,5 olana kadar suyu tahliye etmeniz gerekir.

Digifel Premix Kombi C1 18 arıza kodu: kombinin su basıncının düşük olduğunu bildiren arıza kodudur. Bu arıza kodunda kombi çalışmaz ve verim sağlamaz. Su bar değeri 1,5 olana kadar kombiye su basmanız gerekir. Daha sonra kombi çalışmasını sürdürür.

Digifel Premix Kombi C1 29 arıza kodu: fan motoru sorunu. Kombi çalışmaya başladığı zaman bu arızayı veriyor ise fan motoru çalışmıyor demektir. Tamiri veya değişimi gerekebilir. Teknik servis ile görüşünüz. (0216) 376 4 376 / 0532 056 43 76

Digifel Premix Kombi C1 30 arıza kodu: baca gaz sıcaklık seviyesinin 80/90 derece olduğunu bildiren arıza kodudur. Yoğuşma suyu giderin de yahut bacada tıkanma varsa kombi böyle bir arıza verebilir. Digifel Premix Kombi kombi servis ile görüşünüz.

Digifel Premix Kombi C1 56 arıza kodu : voltajlar da hata olduğunu belirten arıza kodudur. Kullanıcının voltaj düzenleyici regülatör taktırması gerekmektedir. Eğer voltajlar da daima oynama olursa cihazın elektronik kartı hasar görebilir. Konuyla alakalı olarak servisimizi arayabilirsiniz. (0216) 376 4 376 / 0532 056 43 76

hakkında admin

Ayrıca Kontrol Et

Airfel Kombi Su Basıncı Yükseliyor

Airfel Kombi Su Basıncı Yükseliyor Airfel Kombi su basıncı yükseliyor arızası en sık rastlanan kombi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonŞİLE AİRFEL YETKİLİ SERVİSİ