AnaSayfa / Airfel Arıza Kodları / Airfel İntegrity Plus Kombi Hata – Arıza Kodları

Airfel İntegrity Plus Kombi Hata – Arıza Kodları

Airfel İntegrity Plus Kombi Er 07 Arıza – Hata Kodu

Düşük Su Basınç Sorunu

Cihaz ekranda önce Er 07 Arıza – Hata Kodunu sonra mevcut su basınç durumunu görüntüler. Kalorifer tesisatındaki su basıncının 0,8 barın altında olduğunu belirtir. Bu durumda cihazın sol altında monteli olan kırmızı renkteki doldurma musluğu ile kombiye su basmanız gerekir. Su basma işlemi 1,5 bara getirildiğinde doldurma musluğu kapatılmalıdır. İşlem sonrası sorun düzelir. Arızanın sık tekrar ettiği durumlarda, sorunun düzelmediği veya işlemin yapılmadığı durumlarda uzman desteği alınmalıdır.

Airfel İntegrity Plus Kombi Er 17 Arıza – Hata Kodu

Yüksek Basınç Sorunu

Kalorifer tesisatındaki suyun 3,5 bar üzerinde olduğunu belirtir. Kombinize en yakın kaloriferin havasını alarak basıncı düşürün. İşlem sonrası sorun düzelir. Ancak arızanın çok sık tekrar ettiği durumlarda servis yardımı almanız gerekir.

Airfel İntegrity Plus Kombi Er 08 Arıza – Hata Kodu

Limit Termostat Devreye Girmiş

Kalorifer gidiş suyunun 95°C olduğunu ya da bu değeri aştığını belirtir. Bu durumda limit termostat devreye girerek cihazı kapatır ve ekranda bu hata kodu belirir. Bu durumda önce kombiye reset atın. Su basıncı düşükse cihaza su basın. Kombi kalorifer modunda ise en az 3-4 kalorifer vanasının açık olduğundan emin olun. Kalorifer vanaları kapalıysa açın. Yine de arıza düzelmezse eğer; ana eşanjör, pompa ya da üç yollu vanada problem olabilir. Tesisatın tıkanması, kalorifer filtresinin tıkanması veya sistemde hava olması gibi durumlarda da bu sorun yaşanabilir. Uzman yardımı almalısınız.

Airfel İntegrity Plus Kombi Hata – Arıza Kodları

Airfel İntegrity Plus Kombi Er 04 Arıza – Hata Kodu

Prosestat Devrede

Atık gaz sisteminde ya da prosestatta sorun olduğunu belirten Arıza – Hata Kodudur. Net teşhis ve için uzman desteği almanız gerekir.

Airfel İntegrity Plus Kombi Er 10 Arıza – Hata Kodu

Kalorifer Sensör Sorunu

Kalorifer gidiş hattındaki sensörde arıza olduğunu veya bağlantılarda kısa devre olabileceğini belirtir. Hiçbir müdahalede bulunmadan direk servis yardımı almalısınız.

Airfel İntegrity Plus Kombi Er 09 Arıza – Hata Kodu

Kullanım Suyu Sensör Sorunu

Kullanım suyu sensörünün arıza yapması ya da kısa devre olması sonucunda bu sorun yaşanır. Uzman desteği almalısınız.

Airfel İntegrity Plus Kombi Er 13 Arıza – Hata Kodu

Gaz Valfi Modülasyon Problemi

Gaz valfi bobinlerine yeterli oranda voltaj ve akım gitmiyorsa bu sorun yaşanır. Gaz valfinde ya da elektronik kartta sorun olabilir. Uzman servis yardımı almanız gerekir.

Airfel İntegrity Plus Kombi Er 05 Arıza – Hata Kodu

Prosestat Kontağı Kapalı-Kararsızlık Sorunu

Fan devrede değilken prosestat kontaklarının kapalı kalması sonucunda oluşan problemdir. Bu sorunda prosestat, fan veya elektronik kart arızası olabilir. Servis yardımı almalısınız.

Airfel İntegrity Plus Kombi Hata – Arıza Kodları

Airfel İntegrity Plus Kombi Er 14 Arıza – Hata Kodu

Donma Sorunu

Kalorifer sensörü 1°C sıcaklığı algıladığı zaman ana eşanjörde donma durumu tespit eder ve cihaz ekranda bu hata kodunu verir. Kullanıcı olarak cihaza müdahale etmeden uzman yardımı almalısınız.

Airfel İntegrity Plus Kombi Er 06 Arıza – Hata Kodu

Kalorifer Sensörü Aşırı Isı Yüklemesi Sorunu

Kalorifer gidiş hattı üzerindeki sensörde oluşan ani ısı yüklemesi sonucunda bu sorun yaşanır. Arızanın yaşandığı durumlarda cihaza müdahale etmeksizin servis yardımı alınmalıdır.

Airfel İntegrity Plus Kombi Er 12 Arıza – Hata Kodu

Düşük Voltaj Problemi

Cihaza gelen ana şebeke voltajının 185 V altına düştüğü durumlarda bu sorun yaşanır. Belirli bir süre kadar voltajların düzelmesini beklemeniz gerekir. Uzun süren bekleme sonucunda sorunda değişiklik olmazsa düşük gelen voltaj sonucu elektronik kart hasar görmüş olabilir. Bu durumda servis yardımı alarak sorunu çözümletmeniz gerekir. Ancak arızanın yeniden yaşanma olasılığı da olduğu için kombi regülatörü kullanarak voltajı dengede tutmanız gerekir.

Airfel İntegrity Plus Kombi Er 11 Arıza – Hata

Kodu İyonizasyon Sorunu

Cihaz alev algılamazsa ya da 3 kez ateşleme denemesi yapmasına rağmen alev oluşmazsa ekranda bu hata kodu belirir. Bu gibi durumlarda önce dairenizde gaz olduğundan ve kombinize gaz geldiğinden emin olmanız gerekir. Gaz vanaları kapalıysa açın. Kombiyi servis öncesi resetleyin. Dairede gaz olup, kombiye gaz gelmesine karşın yine de sorunda resetleme işlemi sonrası düzelme olmuyorsa servis çağırmanız gerekir. Gaz armatörü, elektronik kart, iyon veya ateşleme elektrotu arızalı olabilir.

Airfel İntegrity Plus Kombi Er 01-02-03 Arıza – Hata Kodu

Gaz Valfi Sürme Ya Da Geri Besleme Kontrol Devresi Sorunu

Bu durumda gaz valfinde ya da elektronik kartta sorun olabilir. Kullanıcı olarak cihaza müdahale etmeksizin servis yardımı almanız gerekir.

Airfel İntegrity Plus Kombi Er 15 Arıza – Hata Kodu

İyonizasyon Algılama Akımının Oluşmaması Sorunu

Servis öncesi cihaza birkaç kez reset atmalısınız. Arıza durumunda yine de düzelme olmazsa eğer; iyon elektrotunda, elektronik kartta ya da gaz valfinde problem olabilir. Net teşhis yapılması için uzman yardımı almalısınız.

hakkında admin

Ayrıca Kontrol Et

Airfel Kombi Su Basıncı Yükseliyor

Airfel Kombi Su Basıncı Yükseliyor Airfel Kombi su basıncı yükseliyor arızası en sık rastlanan kombi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonŞİLE AİRFEL YETKİLİ SERVİSİ