AnaSayfa / Airfel Arıza Kodları / Airfel İntegrity Condense Arıza Kodları

Airfel İntegrity Condense Arıza Kodları

Airfel İntegrity Condense Er 03 Hata – Arıza Kodu

Baca Gazı Sensörü Isı Yükü Koruması Devrede.

Baca gazı sıcaklığının güvenlik seviyesini aştığını belirtir. Önce cihazı kapatıp yeniden çalıştırın. Arıza durumu düzelmezse eğAirfel İntegrity Condense Er atık gaz tahliye yolunda sorun olabileceğinden servis yardımı almalısınız.

Airfel İntegrity Condense Er 04 Hata – Arıza Kodu

Donma Sorunu.

KalorifAirfel İntegrity Condense Er gidiş suyu sensörünün 1°C sıcaklık okuduğunu belirtir. Bu durumda bir süre kadar beklemek gerekir. Ani sıcaklık değişimini önlemek adına kombi bağlantılarında sıcak su dökülmemelidir. Bu geçici bir sorundur. Bir süre sonra cihaz devreye girecektir. Cihaz düzelmez de sorun devam ederse servis çağırmanız gerekir.

Airfel İntegrity Condense Er 06 Hata – Arıza Kodu

KalorifAirfel İntegrity Condense Er Gidiş Sensörü Aşırı Isı Yükü Koruması Devrede.

KalorifAirfel İntegrity Condense Er gidiş suyu sıcaklığının güvenlik değerini aştığını belirtir. Sıcaklık 100°C ise kombi kalıcı arıza verir. Sıcaklık 87°C ise kombi geçici arıza verir. Öncelikle kalorifAirfel İntegrity Condense Er vanalarına bakmalısınız. Vanalar kapalıysa açık konuma getirmelisiniz. Kombi su basıncına bakmalı, düşükse su basımı yapmalısınız. Arıza durumu düzelmezse ya da çok sık yaşanırsa servis yardımı almalısınız.

Airfel İntegrity Condense Er 08 Hata – Arıza Kodu

Aşırı Limit Termostatı Devrede.

KalorifAirfel İntegrity Condense Er gidiş suyu sıcaklığı 90°C üstünde olduğu zaman limit termostat devreye girAirfel İntegrity Condense Er ve cihazı bloke eder. KalorifAirfel İntegrity Condense Er vanalarına bakarak açık olduğundan emin olun. Vanalar kapalıysa açın ve en az 3 kalorifAirfel İntegrity Condense Er vanasının açık olduğundan emin olun. Kombi su basıncına bakarak düşük olmadığından emin olun. Basınç düşükse eğAirfel İntegrity Condense Er cihaza su basın. Cihazı birkaç kez resetleyin. Sorun düzelmezse eğAirfel İntegrity Condense Er servis çağırmanız gerekir.

Airfel İntegrity Condense Er 11 Arıza – Hata Kodu

Yalancı Alev Sorunu.

Cihaz alev oluşumu döngüsü olmadan alev algılama sinyali aldığında ekranda bu hata kodu belirir. Cihaz bu durumda kilitlenir. Bu durumda cihazı birkaç kez resetlemeniz gerekir. Resetleme sonrası sorun düzelmezse; iyon elektrodunda, gaz valfinde ya da anakartta sorun olabilir. Bu durumda servis yardımı almalısınız.

Airfel İntegrity Condense Hata Kodları

Airfel İntegrity Condense Er 12 Hata – Arıza Kodu

Alev Kaybı Sorunu.

Stabilizasyon süresinin sonunda alev kaybı olduğunu belirtir. Bu geçici bir hatadır. Bir süre kombinin devreye girmesi beklenmelidir. Bir süre sonra sorun düzelecektir. Sorun düzelmezse eğAirfel İntegrity Condense Er servis çağırmanız gerekir.

Airfel İntegrity Condense Er 13 Hata – Arıza Kodu

Güvenlik Zamanı Içinde Alev Oluşmadı.

Alev oluşumu güvenlik zamanı içinde oluşmadıysa ekranda bu hata kodu belirir. Bu durumda cihazı resetlemek gerekir. Resetleme sonrası sorunda düzelme olmazsa servis çağırmalısınız.

Airfel İntegrity Condense Er 14 Hata – Arıza Kodu

Stabilizasyon Aşamasında Alev Kaybı Sorunu.

Alev oluşumu stabilizasyonunun oluşmadığını belirtir. Bu geçici bir sorundur. Bir süre kadar beklemek gerekir. Bir süre sonra kendiliğinden düzelecektir. Uzun süre bekleme neticesinde sorun düzelmezse eğAirfel İntegrity Condense Er servis yardımı almanız gerekir.

Airfel İntegrity Condense Er 15 Hata – Arıza Kodu

Ateşleme Problemi.

4 ateşleme denemesi sonrasında cihazın ateşleme yapmadığını belirten kalıcı bir sorundur. Bu arıza durumunda kombiye gaz geldiğinden emin olmalısınız. Gaz geliyorsa eğAirfel İntegrity Condense Er kombiye reset atmalısınız. Resetleme işleminden sonra sorun düzelirse cihazı kullanmaya devam edebilirsiniz. Arıza durumunda düzelme olmazsa eğAirfel İntegrity Condense Er elektronik kart, gaz armatörü, iyon-ateşleme elektrotlarında sorun olabilir. Bunun için servis çağırmalısınız.

Airfel İntegrity Condense Er 17 Hata – Arıza Kodu

Gaz Valfi Devresi Sorunu.

Brülör yandığı sırada gaz valfinin kapatmasına rağmen alev sinyali algılandığını belirtir. Alev sinyali 15 saniye boyunca algılanır. Bu bir kilitlenme sorunudur. Cihazı resetlemeniz gerekir. Resetleme sonrası düzelme olmazsa eğAirfel İntegrity Condense Er gaz valfi ya da elektronik kartta sorun olabilir. Tespit ve müdahale için servis çağırmalısınız.

Airfel İntegrity Condense Er 18 Hata – Arıza Kodu

Gaz Valfi Akımı Sorunu.

Gaz valfi akımının limitlerin dışında olduğunu belirtir. Kombiyi resetlediğinizde muhtemelen sorun düzelecektir.

Airfel İntegrity Condense Er 19 Hata – Arıza Kodu

Fan Hızı Sorunu.

Normal çalışma sırasında fan, ayar değerine ulaşamadığında bu sorun yaşanır. Ayrıca ilk ve son süpürmede fan ayar değerine ulaşamazsa cihaz yine bu uyarıyı verir. Bu durumda cihazı resetlemek gerekir. Reset sonrası düzelme olmuyorsa servis yardımı almak gerekir.

Airfel İntegrity Condense Er 20 Hata – Arıza Kodu

Fan Hızı Problemi.

Fanın durduğunu belirten Hata – Arıza Kodudur. Cihaz bu durumda kilitlenir ve çalışmaz. Cihazı servis öncesi resetlemeniz gerekir. Resetleme sonrası düzelme olmazsa eğAirfel İntegrity Condense Er servisi arayarak yardım almalısınız.

Airfel İntegrity Condense Er 21 Hata – Arıza Kodu

Düşük Su Basınç Arızası.

KalorifAirfel İntegrity Condense Er hattındaki su basıncının düşük olduğunu belirtir. Kombi altında bulunan doldurma musluğunu sola çevirerek basıncı 1,5 bara kadar çıkarmanız gerekir. İşlem sonrası doldurma musluğunu kapatın, sorun düzelecektir. Sorun düzelmezse, işlemi yapamazsanız ya da şu sıralar çok sık aynı sorunla karşılaşıyorsanız servis çağırmalısınız.

Airfel İntegrity Condense Er 22 Hata – Arıza Kodu

Yüksek Su Basınç Arızası.

KalorifAirfel İntegrity Condense Er hattındaki su basıncının yüksek olduğunu belirtir. Sistem basıncı 1,5 değerine gelene kadar kombiye en yakın kaloriferin hava alma müşürünü açarak oradan su almalısınız. Sistem basıncı ideal seviyeye geldiğinde sorun düzelecektir. Bu sorunu çok sık yaşıyorsanız servis çağırmanız gerekir. Ancak cihaza fazla su bastıysanız bu işlemi yaparak sorunu servis çağırmadan çözümleyebilirsiniz.

Airfel İntegrity Condense Arıza Kodları

Airfel İntegrity Condense Er 23 Hata – Arıza Kodu

KalorifAirfel İntegrity Condense Er Gidiş NTC Sorunu.

KalorifAirfel İntegrity Condense Er gidiş NTC sensörünün görevini yapamadığını belirtir. Sensörde, bağlantılarda ya da kablolarda sorun olabilir. Tespit ve için servis çağırmalısınız.

Airfel İntegrity Condense Er 24 Hata – Arıza Kodu

KalorifAirfel İntegrity Condense Er Dönüş NTC Sorunu.

KalorifAirfel İntegrity Condense Er dönüş NTC sensörünün görevini yapamadığını belirtir. Sensörün yanı sıra bağlantı veya kablolarda da sorun olabileceğinden net teşhis için servis yardımı almalısınız.

Airfel İntegrity Condense Er 25 Hata – Arıza Kodu

Baca Gazı Sensör Sorunu.

Baca gazı sensörünün görevini yapamadığını belirtir. Baca gazı sensöründe, sensör bağlantılarında ya da kablolarında sorun olabilir. Bu durum için mutlaka servis çağırmalısınız.

Airfel İntegrity Condense Er 26 Hata – Arıza Kodu Kullanım Suyu NTC Sorunu.

Kullanım suyu NTC sensörünün görevini yapamadığını belirtir. Bu durumda sıcak su sensöründe, sensör bağlantılarında veya kablolarında sorun olabilir. Net teşhis ve arıza onarımı için servis çağırmalısınız.

Airfel İntegrity Condense Er 27 Hata – Arıza Kodu

Dış Hava Sensör Arızası.

Kombide dış hava sensörü bağlıysa eğAirfel İntegrity Condense Er görevini yapamadığını belirtir. Sensörde ya da bağlantılarında sorun olabilir. Kombide dış hava sensörü yoksa eğAirfel İntegrity Condense Er elektrik aksağını kontrol etmek gerekir. Bunun için de servis yardımı almalısınız.

Airfel İntegrity Condense Er 28 Hata – Arıza Kodu

Su Basınç Sensörü Arızası.

Kombide su basınç sondası olarak da bilinen parçanın görevini gerçekleştirmediğini belirtir. Basınç sondasında sorun olabileceği için arıza onarımı adına servis yardımı almalısınız.

Airfel İntegrity Condense Er 30/31/36/90 Hata – Arıza Kodu

Elektronik Kart Sorunu.

Kombi elektronik kartının görevini yapamadığını belirtir. Bu durumda cihaz kilitlenir ve çalışmaz. Arıza onarımı için mutlaka servis yardımı alınmalıdır.

Airfel İntegrity Condense Hata – Arıza Kodları

Airfel İntegrity Condense Er 32 Hata – Arıza Kodu

Voltaj Sorunu.

Kombiye gelen ana güç voltajının düşük olduğunu belirtir. Bu sorun eğAirfel İntegrity Condense Er çok sık yaşanırsa elektrik hattını kontrol ettirmeniz gerekir. Kombiye gelen voltaj normal değerde ölçülür ve uzun süre beklenmesine karşın sorun düzelmezse eğAirfel İntegrity Condense Er kombi anakartı düşük voltaj sebebiyle arızalanmış olabilir. Müdahale için servis yardımı almalısınız. Ayrıca bu gibi durumlara karşı mutlaka kombi regülatörü kullanmalısınız.

Airfel İntegrity Condense Er 40 Hata – Arıza Kodu

Ani Isı Değişimi Sorunu.

Kombide ani ısı artışı olduğunu belirtir. Kalorifer Airfel İntegrity Condense Er vanalarını kontrol ederek açık olduğundan emin olun. Vanalar kapalı şekildeyse mutlaka açın. Sorun düzelmezse servis çağırmanız gerekir.

Airfel İntegrity Condense Er 41 Hata – Arıza Kodu

KalorifAirfel İntegrity Condense Er Gidiş-Dönüş Sıcaklık Farkı Aşımı.

KalorifAirfel İntegrity Condense Er gidiş ve kalorifAirfel İntegrity Condense Er dönüş sensörleri arasında sıcaklık farkının güvenlik seviyesini aştığını belirtir. KalorifAirfel İntegrity Condense Er vanalarına bakın ve açık olduğundan emin olun. Bu geçici bir sorundur, bir süre sonra düzelebilir. Sorun düzelmez ya da çok sık yaşanırsa servis çağırmanız gerekir.

Airfel İntegrity Condense Er 42 Hata – Arıza Kodu

İntegrity Condense Er Gidiş Ve Baca Gazı Sıcaklık Farkı Aşımı.

KalorifAirfel İntegrity Condense Er gidiş ve baca gazı NTC sensörlAirfel İntegrity Condense Er arasındaki sıcaklık farkının güvenlik seviyesini aştığını belirtir. Önce kalorifAirfel İntegrity Condense Er vanalarına bakın, kapalıysa mutlaka açın. Sorun düzelmezse eğAirfel İntegrity Condense Er atık gaz devresinde sorun olabileceğinden servis yardımı almalısınız.

Airfel İntegrity Condense Er 43 Hata – Arıza Kodu

KalorifAirfel İntegrity Condense Er Dönüş-Gidiş Sıcaklık Farkı Aşımı.

KalorifAirfel İntegrity Condense Er dönüş ve kalorifAirfel İntegrity Condense Er gidiş NTC sensörleri arasındaki sıcaklık farkının güvenlik seviyesini aştığını belirtir. Servis çağırmadan önce kaloriferlerin vanalarına bakın, vanalar kapalıysa açın. Vanalar açıksa eğAirfel İntegrity Condense Er bir süre kadar sorunun düzelmesini bekleyin. Arıza durumunda düzelme olmaz ya da çok sık bu sorun yaşanırsa servis çağırın.

Airfel İntegrity Condense Er 61/62/63/64/65/66/67/68/69/74 Hata – Arıza Kodu

SCOT Yanma Kontrol Sorunu.

SCOT kontrol devresi yanma kontrolü sorunu olarak tabir edilebilir. Bu arıza durumlarında cihaza herhangi bir işlem yapmadan servis çağırmanız gerekir.

Airfel İntegrity Condense Er 96 Hata – Arıza Kodu

Uzaktan Resetleme Durumu.

Geçici bir arıza durumudur. Çok sık aynı hatalarda görülmektedir. Kombinin şalterini kapatıp yeniden açmalısınız. Bir süre sonra cihaz düzelecektir. Düzelme olmaz da sorun devam ederse ya da çok sık bu sorunu yaşıyorsunuz servis çağırmanız gerekir.

Airfel İntegrity Condense Er 98 Hata – Arıza Kodu

Dış Hava Sensör Sorunu.

Elektronik kartın görevini yapamadığını belirten hata kodudur. Elektronik karta müdahale edilmesi gerekir. Bunun için de servis yardımı almalısınız.

Airfel İntegrity Condense Er 99 Hata – Arıza Kodu

Su Basınç Sensörü Arızası.

Elektrik kartın arızalı olabileceğini belirten koddur. Bu yüzden su basınç sensörü arızası olarak karşımıza çıkar. Elektronik karta müdahale edilmesi açısından servis yardımı almanız gerekir.

 

hakkında admin

Ayrıca Kontrol Et

Airfel Kombi Su Basıncı Yükseliyor

Airfel Kombi Su Basıncı Yükseliyor Airfel Kombi su basıncı yükseliyor arızası en sık rastlanan kombi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonŞİLE AİRFEL YETKİLİ SERVİSİ