AnaSayfa / Airfel Arıza Kodları / AİRFEL DIGIFEL SEMI-CONDENSE KOMBİ ARIZA – HATA KODLARI

AİRFEL DIGIFEL SEMI-CONDENSE KOMBİ ARIZA – HATA KODLARI

Airfel Kombi LP Arıza – Hata Kodu

Su basıncı düşük

Kalorifer tesisatındaki suyun basıncı 0,4 barın altına düşmüş ise anakart bu arızayı verir. Kalorifer tesisatında kaçak olması durumunda su basıncı düşer. Bu nedenle tesisatta oluşabilecek kaçak ve sızıntıları kontrol ediniz. Eğer su basıncı düşük ise (1 barın altında) su doldurma vanasını açarak kombinin 1,5 bara gelene kadar su doldurunuz. Su doldum

Airfel Kombi HL Arıza – Hata Kodu

Limit thermostat devrede

Eğer merkezi ısıtma suyu gidiş sıcaklık sensörü sıcaklık değeri 90°C yi aşarsa bu hata meydana gelir. Hatanın giderilmesi ve normal çalışmanın devam etmesi için reset gerekmektedir. Mutlaka Airfel yetkili servisine başvurunuz.

Airfel Kombi AF Arıza – Hata Kodu

Prosestat devrede değil

Kombinin baca sisteminde veya presostat elemanında bir sorun olduğunda bu hata meydana gelir. Mutlaka Airfel yetkili servisine başvurunuz.

Airfel Kombi Hb Arıza – Hata Kodu

CH dönüş NTC hatası

Eğer merkezi ısıtma suyu gidiş sensöründe bir kısa devre var ise bu hata meydana gelir. Mutlaka Airfel yetkili servisine başvurunuz.

Airfel Kombi db Arıza – Hata Kodu

Kullanım suyu NTC hatası

Eğer kullanım sıcak suyu sensöründe bir kısa devre var ise bu hata meydana gelir. Mutlaka Airfel yetkili servisine başvurunuz.

Airfel Kombi bC Arıza – Hata Kodu

Ateşleme hatası veya brülör kontrol hatası

Gaz tipi olarak doğalgaz seçili ise üç ardışık başarısız ateşleme eğer gaz tipi LPG seçili ise bir başarısız ateşlemenin ardından bu hata meydana gelmektedir. Normal çalışmanın devam etmesi için reset gerekmektedir. Mutlaka Airfel yetkili servisine başvurunuz.

Airfel Kombi G1 Arıza – Hata Kodu

Gaz valfi modülasyon hatası

Eğer gaz valfi modülasyon bağlantısında bir arıza meydana gelmişse kombi bu hatayı verir. Ancak kombi minimum kapasitede yanmaya devam eder. Mutlaka Airfel yetkili servisine başvurunuz.

Airfel Kombi A5 Arıza – Hata Kodu

Prosestat kontağı kapalı-kararsızlık hatası

Fanın çalışmamasına rağmen presostat kontağı 15 saniye boyunca kapalı konumda ise bu hata meydana gelir. Presostat kontağı açıldığında hata otomatik olarak ortadan kalkar ve kombi normal çalışmasına geri döner. Eğer arıza geçmez ise mutlaka Airfel yetkili servisine başvurunuz.

AİRFEL DIGIFEL SEMI-CONDENSE KOMBİ ARIZA – HATA KODLARI

Airfel Kombi Fr Arıza – Hata Kodu

Donma

Eğer merkezi ısıtma suyu gidiş sıcaklık sensörü sıcaklık değeri 1°C nin altına düşerse bu hata meydana gelir. Eğer sıcaklık değeri 1°C nin üstüne çıkarsa hata otomatik olarak ortadan kalkar ve kombi normal çalışmasına devam eder. Eğer hata geçmez ise mutlaka Airfel yetkili servisine başvurunuz.

Airfel Kombi HP Arıza – Hata Kodu

Yüksek su basıncı

Kalorifer tesisatındaki suyun basıncı 2.8 barı aştığında bu arıza meydana gelir. Su basıncı 2.5 barın altına düştünde ise hata otomatik olarak ortadan kalkar. Mutlaka Airfel yetkili servisine başvurunuz.

Airfel Kombi Ht Arıza – Hata Kodu

CH gidiş NTC aşırı ısınma

Eğer merkezi ısıtma suyu gidiş sıcaklık sensörü sıcaklık değeri 88°C yi aşarsa bu hata meydana gelir. Su sıcaklığı 75 °C altına düştüğünde hata otomatik olarak ortadan kalkar. Eğer hata ortadan kalkmaz ise mutlaka Airfel yetkili servisine başvurunuz

Airfel Kombi FL Arıza – Hata Kodu

Baca gazı NTC aşırı ısınma hatası

Baca gazı sıcaklığı 100°C yi aştında bu hata meydana gelir. Normal çalışmanın devam etmesi için reset gerekmektedir. Mutlaka Airfel yetkili servisine başvurunuz.

Airfel Kombi CL Arıza – Hata Kodu

Reküperatör yoğuşma suyu hata tespiti

Reküperatör yoğuşma suyu seviye sensörü, yoğuşma suyu algıladığında bu hata meydana gelmektedir. Yoğuşma sifonunu ve yoğuşma suyu hortumunu kontrol ediniz. Mutlaka Airfel yetkili servisine başvurunuz.

Airfel Kombi FE Arıza – Hata Kodu

Fan encoder sinyali hatası

Fan modülasyon sinyali 5 saniyelik bir süre boyunca istenilen aralık dışındaysa, fan çalışsa bile bu uyarı verilir. Ancak işlem fan modülasyonu olmadan devam eder. Sinyal istenilen aralığa geldiğinde ise uyarı otomatik olarak ortadan kalkar. Mutlaka Airfel yetkili servisine başvurunuz.

Airfel Kombi rb Arıza – Hata Kodu

CH Dönüş NTC hatası

Eğer merkezi ısıtma suyu dönüş sensöründe bir kısa devre var ise bu hata meydana gelir. Mutlaka Airfel yetkili servisine başvurunuz.

Airfel Kombi Fb Arıza – Hata Kodu

Baca gazı NTC prob hatası

Eğer baca gazı sensöründe bir kısa devre var ise bu hata meydana gelir. Mutlaka Airfel yetkili servisine başvurunuz.

AİRFEL DIGIFEL SEMI-CONDENSE KOMBİ ARIZA – HATA KODLARI

Airfel Kombi b2 (62) Arıza – Hata Kodu

yonizasyon Bileşen Hatası

Alev sinyali 15 saniye boyunca algılanmaz ise bu hata meydana gelmektedir. Alev sinyali 2 saniyede algılanır ise kombi normal çalışmaya yeniden başlar. Hata ortadan kalkmaz ise mutlaka Airfel yetkili servisine başvurunuz.

Airfel Kombi b4 (64) Arıza – Hata Kodu

Beklenmeyen İyonizasyon Hatası

Brülör kapalı iken en az 20 saniye boyunca sözde bir alev tespit edilirse bu hata meydana gelir. Mutlaka Airfel yetkili servisine başvurunuz.

Airfel Kombi bE (63) Arıza – Hata Kodu

Gaz Valfi Geri besleme Hatası

Gaz valfi vanası tahriki ve geri besleme kontrol devresi ile ilgili bir hata durumunda bu arıza verilir. Arızayı sıfırlamak için reset gereklidir. Mutlaka Airfel yetkili servisine başvurunuz.

Airfel Kombi b5 (65) Arıza – Hata Kodu

Gaz valfi geribesleme hatası

2 Gaz valfi vanası tahriki ve geri besleme kontrol devresi ile ilgili bir hata durumunda bu arıza verilir. Arızayı sıfırlamak için reset gereklidir. Mutlaka Airfel yetkili servisine başvurunuz

Airfel Kombi b6 (66) Arıza – Hata Kodu

Beklenmeyen gaz valfi geri besleme hatası

Gaz valfi vanası tahriki ve geri besleme kontrol devresi ile ilgili bir hata durumunda bu arıza verilir. Arızayı sıfırlamak için reset gereklidir. Mutlaka Airfel yetkili servisine başvurunuz.

Airfel Kombi LE Arıza – Hata Kodu

Düşük voltaj hatası

Eğer besleme voltajı 170V un altına düşerse bu hata meydana gelir. Besleme voltajı 180V un üstüne çıkarsa hata otomatik olarak ortadan kalkar. Hata ortadan kalkmaz ise Mutlaka Airfel yetkili servisine başvurunuz.

Airfel Kombi Fh Arıza – Hata Kodu

Yüksek baca gazı sıcaklığı uyarısı

Eğer baca gazı sıcaklığı 95°C yi aştığında bu hata meydana gelir ve kombi durur, Anti-Fast cycle time aktif hale gelir. Eğer baca gazı sıcaklığı 85 °C nin altına düşerse, kombi normal çalışmaya devam eder. Hata ortadan kalkmaz ise mutlaka Airfel yetkili servisine başvurunuz.

hakkında admin

Ayrıca Kontrol Et

Airfel Kombi Su Basıncı Yükseliyor

Airfel Kombi Su Basıncı Yükseliyor Airfel Kombi su basıncı yükseliyor arızası en sık rastlanan kombi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonŞİLE AİRFEL YETKİLİ SERVİSİ