AnaSayfa / Airfel Arıza Kodları / Airfel Digifel Premix Kombi Hata – Arıza Kodları

Airfel Digifel Premix Kombi Hata – Arıza Kodları

Airfel Digifel Premix Kombi C 20 Arıza – Hata Kodu Kalorifer Gidiş Sensör Hatası.

Çözüm Kalorifer gidiş borusu üstünde bulunan sensörde arıza olduğunda, sensör kablolarında kısa devre ya da kopukluk olduğunda bu sorun yaşanır. Bu arıza durumunda cihaza reset atmaya gerek duyulmaz. Arızanın çözümlenmesi için mutlaka servis yardımı alınmalıdır.

Airfel Digifel Premix Kombi C 40 Arıza – Hata Kodu Kalorifer Dönüş Sensör Hatası.

Çözüm Kalorifer dönüş borusu üstündeki sensörde arıza olduğunu, sensör kablolarında kopukluk-kısa devre olduğunu ya da sensör borularının nemlenme yaptığını belirtir. Bu gibi arıza durumlarında teknik açıdan servis yardımı almalısınız.

Airfel Digifel Premix Kombi C 28 Arıza – Hata Kodu Baca Gazı Sensör Hatası.

Çözüm Baca gazı sensörünün arıza olabileceğini ya da baca gazı sıcaklığının okunamadığını belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda tespit ve müdahale için mutlaka servisi aramalısınız.

Airfel Digifel Premix Kombi C 78 Arıza – Hata Kodu Basınç Sensör Hatası.

Çözüm Basınç sensöründe sorun olabileceğini ve bu sebeple kombinin basıncı okuyamadığını gösteren arıza kodudur. Bu arıza durumunda yapabileceğiniz bir işlem söz konusu değildir. Airfel Servisi’ni arayarak yardım almalısınız.

Airfel Digifel Premix Kombi C 50 Arıza – Hata Kodu Kullanım Suyu Sensör Hatası.

Çözüm Plaka eşanjörün üzerinde yer alan sıcak su sensöründe arıza olabileceğini, sensör borularında nemlenme, sensör kablolarında kopma-kısa devre olabileceğini belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda sıcak su alamazsınız. Arızanın net tespiti ve çözümü için servisi aramalısınız.

Airfel Digifel Premix Kombi C1 05 Arıza – Hata Kodu Hava Atma Programı Aktif.

Çözüm Ekranda anahtar işareti de belirir. Bu bir arıza durumu değildir. Cihazın hava atma programının çalıştığını belirtir. Bir süre bekleme sonrasında kendiliğinden düzelecektir.

Airfel Digifel Premix Kombi C1 11 Arıza – Hata Kodu Güvenlik Sıcaklık Seviyesi Aşıldı.

Çözüm Isı sensörleri üzerinden okunan değer limiti aşmış durumda ise ekranda bu arıza kodu belirir. Bu gibi durumlarda “R” konumlu reset düğmesine basmalı cihazı resetlemelisiniz. Resetleme sonucunda sonuç değişmezse eğer veya sorun sıklıkla meydana gelir ise Airfel Servisi yardımı almalısınız.

Airfel Digifel Premix Kombi C1 10 Arıza – Hata Kodu Limit Termostat Devrede.

Çözüm Kalorifer gidiş suyu 93°C olduğunda ya da bu sıcaklığı aştığında limit termostat emniyet açısından devreye girer. Digifel Premix model kombiyi kapatarak ekranda bu hata kodunu verir. Bu gibi durumlarda önce kombi altındaki vanalara bakılmalı, kapalı şekilde ise açık konuma çevrilmelidir. Daha sonrasında kalorifer vanalarına bakılmalı en az 3 tanesi açık olacak şekilde kullanım sağlanmalıdır. Uygulamalardan sonra arıza durumunda düzelme olmaz ise “R” konumlu reset düğmesine basılmalı resetleme işlemi maksimum 3 kez uygulanmalıdır. Uygulamalardan sonra da sonuç değişmezse eğer Airfel Servisi’ni aramalısınız. Bu gibi arıza durumlarında teknik açıdan birçok sebep sıralanabilir: ana eşanjör, üç yollu vana, pompa gibi parçalarda sorun olabilir. Kalorifer tesisatı ya da pislik tutucu görevdeki kalorifer filtresinde tıkanma olabilir. Net tespitin ve çözümün sağlanması açısından mutlaka uzman yardımı alın.

Airfel Digifel Premix Kombi C1 33 Arıza – Hata Kodu Ateşleme Hatası.

Çözüm Brülörde alev oluşumunda ya da kontrolünde problem olduğunda ekranda bu hata kodu yanıp söner. Bu gibi durumlarda önce dairedeki gaz kontrol edilmelidir. Dairede gaz var mı? Kombiye gaz geliyor mu? Bu soruların yanıtı alınmalıdır. Dairede gaz varsa, kombiye de gazın gelmesi gerekir. Tüm vanaları kontrol edin ve vanaları açın. Daire içinde gaz olduğundan da emin olun. Gaz yoksa eğer doğalgaz dağıtım şirketini arayarak bilgi ve yardımları alın. Gaz olmasına karşın bu sorun yaşanıyor ise “R” konumlu reset düğmesine basarak resetleme işlemi uygulayın. Resetleme sonrasında da sonuç değişmiyorsa eğer mutlaka Airfel Servisi’ni arayın. Bu gibi arıza durumlarında; anakartta, iyonizasyon elektrodunda, ateşleme elektrodunda ya da gaz armatöründe sorun olabilir. Net tespit ve çözüm için işi uzmanına bırakmalı, cihaza müdahalede bulunmamalısınız.

Airfel Digifel Premix Kombi C1 17 Arıza – Hata Kodu Su Basıncı Yüksek.

Çözüm Kalorifer devresindeki su basıncının yüksek olduğunu yani 2,5 bar ve üzeri olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda kombiye en yakın petek havasını alarak LCD ekranda görülen basınç değeri 1.5 olana kadar su boşaltın. Bu değere geldiğinde işlemi sonlandırın, sorun düzelecektir. Düzelme olmazsa da eğer “R” konumlu düğmeye basarak resetleme işlemi uygulayabilirsiniz.

Airfel Digifel Premix Kombi C1 18 Arıza – Hata Kodu Su Basıncı Düşük.

Çözüm Kalorifer devresindeki su basıncının düşük olduğunu yani 1 barın altında olduğunu belirtir. Bu durumda basıncı yükseltmeniz gerekir. Digifel Premix kombinin sağ altındaki mavi doldurma musluğunu sola çevirmeli ve LCD ekranda bar değeri 1.5 olana kadar su basmalısınız. İşlemin ardından doldurma musluğunu sağa çevirerek kapatmayı unutmayın. Sorun düzelecektir. Düzelme olmazsa ya da işlemi yapamazsanız servis yardımı alabilirsiniz.

Airfel Digifel Premix Kombi C1 54 Arıza – Hata Kodu Kalorifer Dönüş Suyu Sıcaklığı Gidiş Suyu Sıcaklığından Yüksek.

Çözüm Geçici bir arıza durumudur. Bir süre kadar ekranda belirir ve daha sonra cihaz çalışmaya kaldığı yerden devam eder. Sorun ancak sık sık meydana geliyor ise mutlaka uzman yardımı alınmalıdır.

Airfel Digifel Premix Kombi C1 29 Arıza – Hata Kodu Fan Arıza – Hata Kodu.

Çözüm Fanın çalışmadığını belirten bir arıza kodudur. Bu arıza durumunda sorun sadece fan ile alakalı değil elektronik kart ile alakalı da olabilir. Teknik açıdan Hatasın tespiti ve çözümü için mutlaka uzman yardımı alın.

Airfel Digifel Premix Kombi C1 30 Arıza – Hata Kodu Baca Gazı Güvenlik Sıcaklığı Aşıldı.

Çözüm Baca gazı sıcaklığının 80-90°C civarında olduğunu belirtir. Bu durumda baca tıkalı ya da yoğuşma suyu giderinde tıkanma durumu söz konusu olabilir. Arızanın tespit edilmesi ve onarılması adına mutlaka servis yardımı alın.

Airfel Digifel Premix Kombi C1 56 Arıza – Hata Kodu Hatalı Besleme Voltaj Hatası.

Çözüm Elektronik karta giden besleme voltajında sorun olabileceğini belirtir. Bu gibi durumlarda bir süre beklemeli ve cihaza müdahalede bulunmamalısınız. Voltajlar düzeldiğinde sorun da düzelebilir ve cihaz bu sırada kendini otomatik resetleyecektir. Uzun süre beklediniz ama sonuç değişmediyse eğer muhtemelen kart zarar görmüş ya da yanmış olabilir. Karta müdahale edilmesi açısından servis yardımı almalısınız. Yalnız müdahale sonrasında mutlaka “Kombi Regülatörü” kullanın. Aksi taktirde arıza durumu yeniden tekrar edebilir ve müdahale gören kart da bu durumda garantiye girmez.


hakkında admin

Ayrıca Kontrol Et

Airfel Kombi Su Basıncı Yükseliyor

Airfel Kombi Su Basıncı Yükseliyor Airfel Kombi su basıncı yükseliyor arızası en sık rastlanan kombi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonŞİLE AİRFEL YETKİLİ SERVİSİ